Recenzie študentov

Kroulová Milka* – Banská Bystrica, ročník 2016

Asi nejdůležitější je, že díky studiu na Škole dietetiky můžu konečně naplňovat mé vlastní poslání – stala jsem se terapeutem a průvodcem na cestě ke zdraví. Mám možnost šířit toto drahocenné poznání dál, aby sloužilo všem, kdo chtějí uchopit své zdraví do svých rukou, obnovit vitalitu a najít cestu zpátky k sobě. Nejúžasnější na tom je, že denně můžu vidět, jak to funguje a kolika lidem to mění život k lepšímu a navrací zdraví.

Mgr. Kristína Kuráková – Zvolen, ročník 2016

Keď som začala študovať Školu dietetiky podľa čínskej medicíny, všetko odrazu dávalo zmysel. Vďaka škole čínskej medicíny dnes môžem pomáhať mojim najbližším a ľuďom, ktorí hľadajú pomoc. A vďaka čínskej medicíne si dnes môžem vychutnávať neopísateľne krásny pocit z materstva. Čínska medicína mi totiž darovala niečo, čo má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu – našu dcérku Abbynka, na ktorú sme s manželom čakali niekoľko rokov a už sme prestávali veriť na zázraky.

💖

Dudášová Alena – Banská Bystrica, ročník 2019

 

O čínskej medicíne som mala len povrchné informácie z internetu. Prekvapila ma komplexnosť učenia v Škole dietetiky. Naučila som sa veľa o potravinách a pochopila som všetky súvislosti o tom, ako funguje naše telo. Monika ako lektorka nám odovzdala neuveriteľné množstvo skúseností z praxe a dodnes ma sprevádzajú krásne a podrobne vypracované skriptá.

Miroslava Palacková – Zvolen, ročník 2016

Prekvapila ma hĺbkoa vedomostí, ktoré sme dostali od Moniky. Škola dietetiky mi priniesla náhľad do správneho stravovania, náhľad do príčin ochorení, s ktorými som mala vlastné skúsenosti, alebo nimi prechádzali ľudia v mojom okolí, či moja rodina. Vďaka tomu som zmenila raňajkové návyky na raňajkové obilné kaše, ktoré nám Monika pripravovala na každý seminár. Výrazne sa zlepšilo moje zdravie a vedomosti získané v Škole dietetiky uplatňujem nielen vo svojom živote, ale prinášam ich aj klientom aj v mojej práci.

MUDr. Beňová Eva – Zvolen, ročník 2016.

Pracujem ako detská lekárka a v praxi sa stretávam s problémom, že mamičky nikto neučí o strave pre citlivé detské brušká. Tieto brušká si stále pamätajú, vo svojej genetike, čo jedli naše prababičky a nie to, čo ponúka súčasná priemyselná strava. V Škole dietetiky som získala obrovské množstvo informácií o energiách, ktoré spôsobujú ochorenie z vonkajších vplyvov a hlavne z vnútorných vplyvov, čo je hlavne strava. Ako lekárke mi neskutočne pomohlo spoznať kmeňové mapy, o ktorých som ani netušila.

Ing. Miroslava Valigurská – Zvolen, ročník 2015

Školu Dietetiky vrelo odporúčam všetkým, ktorým záleží na svojom zdraví. Naučila som sa všetko o prepojení výživy a zdravia človeka. V ucelenom štúdiu som dostala komplexné informácie a našla odpovede na moje dlhoročne nezodpovedané otázky. Vďaka týmto vedomostiam som prešla náročným obdobím tehotenstva dojčenia harmonicky a  presne som vedela, ako sa mám stravovať s prihliadnutím na konkrétne životné obdobie.

Katarína Pittnerová – Banská Bystrica, ročník 2019

Štúdium môžem vrelo odporučiť. Krásne a s ľahkosťou vás Monika naučí, ako liečiť stravou nielen seba ale aj svojich blízkych. Ja som sa tomu začala venovať naplno a ďalej študujem akupunktúru. Moniku odporúčam nielen ako výbornú lektorku, ale aj ako výbornú terapeutku.

MVDr. Mišková Martina*, Ružomberok, ročník 2019

Monika odovzdáva s veľkým nadšením a láskou svoje obrovské vedomosti, skúsenosti, rady a je vždy ochotná pomôcť . Som neskutočne vďačná, že som ju stretla na svojej ceste za poznávaním tajomstiev a sily Klasickej čínskej medicíny. Odporúčam jej školu všetkým , ktorý sa chcú vydať na podobnú cestu.

Valéria Stasíková – Bratislava, ročník 2019.

Škola Dietetiky bola a je pre mňa krásnou etapou v živote, nielen kvôli získaným vedomostiam, ktoré sa snažím vniesť do denného života a posúvať ich ďalej, ale aj vzniknutým nenahraditeľným priateľstvám mojich spolužiačok a tiež organizátorky Janky, ktorá je pravou rukou Moniky. Možno si niekto povie, že nemá čas na takéto veci, ale čo je dôležitejšie ako žiť život v zdraví a harmónii.

Mgr. Simanová Lenka dipl.s – Brezno, ročník 2019

To, čo som sa tu naučila sa na žiadnej zdravotníckej škole neučí (a to mám 3 zdravotnícke školy).

Monika nám vysvetlila prepojenie orgánov a potravín, ako spolu súvisia, ako sa vzájomne ovplyvňujú a podporujú, alebo oslabujú. Odporúčam toto štúdium keď sa chcete dozvedieť viac o výžive a fungovaní tela. Pretože veľa ľudí vie viac o svojom aute, ako o fungovaní svojho organizmu. Ak to chcete premeniť prihláste sa do školy Dietetiky.

Monika Pirošková – Senec, ročník 2019

Monika mi otvorila dvere do veľkej oblasti celoživotného vzdelávania, za čo som jej nesmierne vďačná. Čínska medicína sa pozerá na človeka ako celok a z pohľadu celku sa pozerá aj na následky, hľadá príčinu nerovnováhy. Monika je výborný terapeut, ktorý ovláda rôzne techniky a tie nás vo svojej škole aj učila. Vďaka nej dokážem identifikovať príčiny vzniku nerovnováhy, ktoré treba vyriešiť, aby sa človek zharmonizoval.

Dáša Mindeková – Zvolen, ročník 2019

Za veľký bonus pokladám online prednášky a skriptá, ktoré veľmi pomohli pri domácom štúdiu. Monika ma inšpirovala rannými kašičkami, skvelými receptami, podľa ktorých dnes sama varím a ktoré ma naštartovali k zmene v stravovaní. Moje trávenie sa dramaticky zlepšilo – Ozbavila som sa dlhoročných tráviacich problémov. Obdivovujem Moniku a jej energiu a nadšenie nielen odovzdávať informácie a vedomosti z jej dlhoročného pôsobenia v tejto oblasti, ale aj pracovať na sebe a vzdelávať sa ďalej.

MUDr. Ingrid Kupcová – Žiar nad Hronom, ročník 2019

Pracujem ako zubná lekárka a vrele odporúčam Školu Dietetiky všetkým, ktorí chcú preniknúť do tajomstva čínskej medicíny a zmeniť životný štýl. Monika – veľké ďakujem za to, že som bola súčasťou Tvojej Školy Dietetiky a prajem Ti, aby si mala čo najviac študentov, ktorým budeš môcť odovzdávať svoje vedomosti a tí to budú odovzdávať ďalej a ďalej. Zdravie máme len jedno a je na nás, akú cestu si zvolíme.

Zuzana Hudák – Bratislava – ročník 2019

Monika mi otvorila mi dvere k novému poznaniu čínskej medicíny. Za dva roky v škole Dietetiky som sa naučila množstvo úžasných a zaujímavých vecí nie len o pôsobení stravy na organizmus, ale aj toku energií v nás a okolo nás, ktoré sa bežne v Tradičnej čínskej medicíne neučia.

Darina Sitorová – Žiar nad Hronom – ročník 2016

Zdravie, fenomén, všetci ho chceme, prajeme ho sebe aj svojom blízkym. Skutočne sa oň však začíname zaujímať, až keď nás niečo bolí, alebo má zdravotný problém niekto z našich blízkych. Ďakujem Monike, ktorá nás toho toľko naučila. Všetky vedomosti, ktoré som sa naučila mi dnes pomáha v každodennom živote a ukazujú ako si môžeme pomôcť samy a prevziať zodpovednosť za svoje zdravie

Šovčíková Andrea – Bratislava – ročník 2019

Musím povedať, že Škola dietetiky je komplexná a so širokým záberom. Materiály, ktoré sme dostali k dispozícii sú veľmi podrobne spracované a je ich enormné množstvo. Sú to materiály na celý život, informácie z nich spracovávam ešte ďalšie roky po skončení kurzu a stále v nich objavujem nové a nové súvislosti. Srdečne ďakujem za všetko a vrelo Školu Dietetiky odporúčam.

Jana Kastély – Košice, ročník 2019

Som veľmi rada, že som sa na štúdium dietetiky prihlásila a štúdium na tejto škole vrelo odporúčam každému, kto má záujem o zdravý spôsob stravovania, kto si chce udržať psychickú a fyzickú rovnováhu, kto ma záujem o holistický pohľad na riešenie zdravotných problémov, kto sa nebojí prepojiť „západný“ a „východný“ pohľad na dietetiku a nechce len prepočítavať kalórie ale komplexne poznať svoje telo a jeho fungovanie. Štúdium na tejto škole v mnohom obohatilo môj život, naštartovalo ma k ďalšiemu štúdiu, otvorilo mi oči v nazeraní na svet okolo seba a v neposlednom rade mi umožnilo stretnúť mnoho zaujímavých a inšpiratívnych ľudí.

Pavlína Bartová – Banská Bystrica, ročník 2016

Škola dietetiky mi zmenila život. Od prvých lekcií som sa začala pozerať na jedlo inak – vedome. Aj keď nie vždy sa stravujem ukážkovo, viem, čo ktorá potravina robí, akú energiu v sebe nesie, aký orgán posilňuje, či zahrieva, či osviežuje. Princípy stravovania podľa klasickej čínskej medicíny praktizujem vo svojej rodine a je úžasné, ako jemne a nenápadne smerujem zdravie mojich blízkych tam, kde to práve potrebujú. Inšpirovala som svojim príkladom a receptami mnoho mojich priateľov a známych k inému nahliadaniu na stravovanie.